„Warsztaty i wystawa ZEWSZĄD JEST WIDOK NA CZTERY STRONY ŚWIATA”
Serdecznie zapraszamy uczestników projektu, ich rodziny, wszystkich mieszkańców oraz całą społeczność gminy na wystawę z poczęstunkiem pt.
” Zewsząd jest widok na cztery strony świata” w dniu 17 czerwca w niedzielę (godz. 11.00-13.00) oraz dodatkowo 18 czerwca (8-9.00) na Sali SP Czernikowo
Na wystawie:
Wykonane przez uczniów klas IIIabc IV abc V abc VI abc
prace plastyczne- rysunkowe malarskie, szkice, pastele
Kolekcje zdjęć Opisy
Programy multimedialne- prezentacje,, płytki CD
Filmy z zajęć warsztatowych o zabytkach
kompozycje prac w antyramach
oraz prace plenerowe artystów plastyków- gwasze, oleje, pastele
Po sukcesie projektu zabytkoznawczego z POKL 9,5 pod nazwą Z PRZESZŁOŚCIĄ w PRZYSZŁOŚĆ dla 28 uczniów SP Czernikowo i ZS Czernikowo ( min. zwiedzenie wszystkich kościołów, cmentarzy, kapliczek, parków i dworków gminy, wizyty w Zakładzie Konserwacji Zabytków, Urzędzie Konserwatora, Muzeach, wykonanie zdjęć, albumów, prezentacji, wystaw) Stowarzyszenie CZYŻ-NIE realizuje projekt (działanie 312) z LGD i Urzędem Marszałkowskim- warsztaty plastyczne, fotograficzne i filmowe wraz z plenerem malarskim zakończony wystawą w SP im. K. K. Baczyńskiego w Czernikowie pn. „Zewsząd jest widok na cztery strony świata” dla ponad 200 uczniów z podstawówki.
Uczniowie w maju i czerwcu 2012 roku pod okiem specjalistów (artystów plastyków, fotografów, filmowców, nauczycieli historii, przyrody, sztuki w promieniu 25 km poznali, dokumentowali, fotografowali, opisywali, filmowali i szkicowali, malowali ciekawe miejsca – zabytki kulturowe i przyrodnicze najbliższej okolicy gminy, (wybrani wezmą udział w plenerze malarskim o dworkach w dnach 15-16 czerwca) , przygotowali i zorganizują wystawę (opis, prace plastyczne, oprawa, druk zdjęć, wykonanie płytek CD i folderów) dla społeczności.
Odwiedzili dworki i parki w Steklinie, Steklinku, kapliczki MB Skępskiej, MB Bolesnej w Konotopiu, klasycystyczny pałac i park w Kikole, izbę muzealną Poli Negri w Lipnie; dworek Zielińskich i park w Łążynie, dwór w Obrowie, drewniany barokowo-rokokowy kościół w Młyńcu, dorzecze Drwęcy, kościół w Ciechocinie, krzyż choleryczny w Zębowie; izbę osiecką , galerię z wystawą Michała Kokota, kościół w Złotorii, ujście Drwęcy do Wisły, ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Złotorii; kościółek w Brzeźnie, lasy Ossowskie, zamek w Bobrownikach, kępy nadwiślańskie i rzekę Mień.